Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy tryb życia > Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna

Ruch to zdrowie – wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Aktywność fizyczna Bez systematycznej aktywności fizycznej, zwłaszcza tej uprawianej na świeżym powietrzu, nie ma mowy o zachowaniu dobrej kondycji oraz właściwego stanu zdrowia do starości.

Jeśli chcemy cieszyć się dobrą kondycją także na emeryturze, warto zacząć pracować na to już dzisiaj. Aktywność fizyczna Oczywiście skłonienie się do systematycznych ćwiczeń nie jest łatwe, wiele osób ma z tym bardzo duże problemy, nie można się jednak zbyt szybko poddawać – korzyści jakie możemy odnieść z systematycznych ćwiczeń są tak duże, że warto włożyć wysiłek w wyrobienie w sobie nawyku systematycznego uprawiania aktywności fizycznej.

Uprawianie sportu ma bardzo pozytywny wpływ nie tylko na naszą sprawność i ogólną kondycję organizmu. Pomaga również zachować prawidłową masę ciała oraz chroni nas przed rozwojem choroby wieńcowej. Aktywność fizyczna Poza tym warto pamiętać, że ruch powoduje wydzielanie przez mózg endorfin, które wpływają bardzo korzystnie na nasze samopoczucie fizyczne i chronią nas przed rozwojem depresji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.