Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Sport > Bieganie

Bieganie

Bieganie staje się od dłuższego czasu coraz bardziej popularną formą aktywności fizycznej. Bieganie Na ulicach widzimy bardzo często osoby w sportowych strojach, które biegają o różnej porze dnia. Czy rzeczywiście bieganie jest takie zdrowe i czy warto wyrobić sobie nawyk systematycznego biegania?

Przede wszystkim warto pamiętać, że wbrew obiegowym opiniom bieganie nie jest dla każdego. Chociaż nie wydaje się trudne wymaga przede wszystkim odpowiedniej kondycji, którą nie każdy dysponuje, oraz przygotowania. Bieganie Systematyczne bieganie na dłuższe dystanse stanowi dosyć duże obciążenie dla organizmu, nie tylko dla mięśni, ale także dla układu krwionośnego. Jeśli nasz układ krwionośny nie jest przystosowany do dużego obciążenia bieganie może skończyć się dla nas nawet zawałem serca.

Czy warto zatem biegać? Zdecydowanie tak, ale należy to zawsze robić z głową i mierzyć siły na zamiary. Bieganie Jeśli nie dopasujemy wysiłku do możliwości naszego organizmu, możemy sobie zaszkodzić zamiast pomóc. Dlatego warto przemyśleć nasz plan biegania i dostosować go do naszej kondycji. Źródło: http://formika-travel.pl/

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.