Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Sport > Ćwiczenia aerobowe

Ćwiczenia aerobowe

Jeśli szukamy skutecznych ćwiczeń, które pomogą nam poprawić sylwetkę i kondycję, możemy spotkać się z określeniem ćwiczenia aerobowe. Ćwiczenia aerobowe Czym są takie ćwiczenia?

Ćwiczenia aerobowe określane są inaczej jako tlenowe, ponieważ wpływają na zwiększenie ilości tlenu, który dociera do mięśni i komórek ciała, przez przyspieszenie oddechu i pracy serca. Z tego wynika bardzo korzystny wpływ ćwiczeń aerobowych na kondycję płuc i układu krążenia. Tak naprawdę bardzo często uprawiamy tego rodzaju aktywność fizyczną, nie zdając sobie nawet z tego do końca sprawy – za ćwiczenia aerobowe możemy uznać spacer, pracę w ogródku, chodzenie po górach czy grę w koszykówkę. Ćwiczenia aerobowe Największą zaletą ćwiczeń aerobowych jest poprawianie kondycji serca oraz całego układu krwionośnego, chronią więc przed wystąpieniem choroby wieńcowej. Ćwiczenia tego typu są również bardzo skuteczne jeśli chcemy spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Mają również bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne, chroniąc w dużym stopniu przed wystąpieniem depresji.

Jak widać ćwiczenia aerobowe mają wiele zalet. Ćwiczenia aerobowe Wystarczy, że włączymy do naszego planu dnia nawet 20 minut tego typu aktywności, a z pewnością zauważymy pozytywne efekty.

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.