Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Choroby > Częste zaparcia

Częste zaparcia

Zaparcia to trudny problem, który można na szczęście zwalczyć przy pomocy kilu prostych metod. Częste zaparcia Przede wszystkim powinniśmy pić odpowiednie ilości wody. Treść jelitowa, w której jest za mało wody, przesuwa się wolniej i zmniejsza perystaltykę jelit. Jak łatwo i szybko sprawdzić czy nasz organizm nie jest odwodniony? Najprostszym wskaźnikiem jest kolor moczu – jeśli jest ciemnożółty lub pomarańczowy musimy uzupełnić płyny.

Trzecim i najmniej oczywistym sposobem na zaparcia jest ruch. Częste zaparcia Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla prawidłowej pracy układu pokarmowego. Wystarczy zwykły spacer, kilka przysiadów lub brzuszków, żeby „obudzić” jelita i poprawić ich funkcjonowania. Nawet niewielki, ale systematyczny wysiłek pomoże nam poprawić samopoczucie.

Jeśli te trzy proste sposoby nie przyniosą rezultatów, zamiast sięgać po leki na przeczyszczenie koniecznie powinniśmy udać się po poradę do lekarza. Zaparcia mogą być wynikiem poważnej choroby, na przykład zwężenia jelita spowodowanego przez zmiany nowotworowe lub zapalenie. Częste zaparcia Częste zaparcia mogą także zwiększyć ryzyko raka jelita i prowadzić do innych schorzeń.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.