Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowe odżywianie > CZY PICIE KAWY JEST SZKODLIWE?

CZY PICIE KAWY JEST SZKODLIWE?

Kawa jest potrzebna każdemu z nas do poprawnego funkcjonowania. CZY PICIE KAWY JEST SZKODLIWE? Bowiem jak sobie wyobrazić kilkugodzinne siedzenie w pracy, czy na uczelni, bez wypicia zaraz po przebudzeniu jednego kubka tego życiodajnego napoju, który zapewni nam brak senności aż do końca dnia? Nie da się. Jednak trzeba również uważać z tym, aby nie przesadzić, bowiem wiadomo, że każda skrajność jest zła, zaś wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba to odpowiednio dawkować.
Kawa bowiem jest używką, od której również można się uzależnić. Co więcej, kawa w nadmiernych ilościach może wyrządzić sporo krzywd naszemu organizmowi, a przez to wpływać negatywnie na nasze funkcjonowanie. Do tego dochodzi fakt złego wpływu na nasze procesy myślowe. Trzeba wziąć pod uwagę to, że kawa działa tylko doraźnie i nie zapewni nam dobrego samopoczucia przez cały dzień. CZY PICIE KAWY JEST SZKODLIWE? Zawarta w kawie kofeina może podziałać pobudzająco na nasz organizm przez jakieś dwie godziny, nie więcej, po czym dalej będziemy czuli się ospali i przemęczeni. W dodatku kawa wcale nie usuwa naszego zmęczenia, tyko umiejętnie je maskuje, dając do zrozumienia organizmowi, że nie jest zmęczony. Jednak cały problem z kawą polega na tym, że aby dobrze się czuć, trzeba jej pić naprawdę sporo, co z kolei może źle wpłynąć na nasze serce i krążenie.
Jednak wiadomą rzeczą jest, że wszystko ma swoje wady i zalety. Podobnie jest z kawa. Bywa ona w wielu przypadkach naprawdę niezastąpiona i pomaga w normalnym funkcjonowaniu. CZY PICIE KAWY JEST SZKODLIWE? Nie należy jednak przesadzać. Jest to pierwsza zasada w użytkowaniu czegokolwiek.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.