Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Choroby > Czym jest priapizm?

Czym jest priapizm?

Priapizm to dosyć rzadkie i bardzo poważne schodzenie, polegające na długotrwałej, bolesnej erekcji, która utrzymuje się bez podniecenia seksualnego. Czym jest priapizm? Według specjalistów erekcja, która trwa ponad cztery godziny bez stymulacji jest powodem do poważnego niepokoju i wymaga zgłoszenia się do lekarza urologa. Jeśli taki stan będzie utrzymywał się ponad 48 godzin, może dojść do trwałego uszkodzenia tkanek penisa i w efekcie nawet trwałej impotencji, dlatego pod żadnym pozorem nie można lekceważyć objawów priapizmu.

Bolesna, długotrwała erekcja może mieć wiele przyczyn. Czym jest priapizm? Zaliczają się do nich choroby krwi, np. anemia sierpowata i białaczka oraz mechaniczne uszkodzenia rdzenia kręgowego i krocza. Leczenie priapizmu może polegać na podaniu środków farmakologicznych, odsysaniu krwi zgromadzonej w penisie, a w szczególnie trudnych przypadkach na interwencji chirurgicznej.

Przedłużenie czasu trwania wzwodu to cel, do którego dąży wielu mężczyzn. Jak widać nie zawsze długa erekcja świadczy o dobrej kondycji seksualnej, może za to oznaczać poważne problemy ze zdrowiem. Czym jest priapizm? Lepiej nie lekceważyć objawów priapizmu i nie ryzykować utraty sprawności seksualnej.

 

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.