Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Dieta > Zdrowa dieta

Czym jest priapizm?

Priapizm to dosyć rzadkie i bardzo poważne schodzenie, polegające na długotrwałej, bolesnej erekcji, która utrzymuje się bez podniecenia seksualnego. Według specjalistów erekcja, która trwa ponad cztery godziny bez stymulacji jest powodem do poważnego niepokoju i wymaga zgłoszenia się do lekarza urologa. Jeśli taki stan będzie utrzymywał się ponad 48 godzin, może dojść do trwałego uszkodzenia tkanek penisa i w efekcie nawet trwałej impotencji, dlatego pod żadnym pozorem nie można lekceważyć objawów priapizmu.

Bolesna, długotrwała erekcja może mieć wiele przyczyn. Zaliczają się do nich choroby krwi, np. anemia sierpowata i białaczka oraz mechaniczne uszkodzenia rdzenia kręgowego i krocza. Leczenie priapizmu może polegać na podaniu środków farmakologicznych, odsysaniu krwi zgromadzonej w penisie, a w szczególnie trudnych przypadkach na interwencji chirurgicznej.

Przedłużenie czasu trwania wzwodu to cel, do którego dąży wielu mężczyzn. Jak widać nie zawsze długa erekcja świadczy o dobrej kondycji seksualnej, może za to oznaczać poważne problemy ze zdrowiem. Lepiej nie lekceważyć objawów priapizmu i nie ryzykować utraty sprawności seksualnej.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.