Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy styl życia > DIETA NIESYSTEMATYCZNA

DIETA NIESYSTEMATYCZNA

Wielu z nas ma słomiany zapał do niektórych pomysłów czy idei. DIETA NIESYSTEMATYCZNA Niestety, taki schemat zachowań wykształciło w nas aktualne społeczeństwo. Co gorsza takie zachowanie często przerzuca się także na nasz styl życia, żywienie i dbanie o siebie. Co za tym idzie? Otóż głównie to, że odżywiamy się czasem dobrze czasem źle, sport uprawiamy nieregularnie, a nasz organizm jest zupełnie zdestabilizowany.
Musimy dążyć do stabilnej diety. Lepsza jest dieta stabilna nieidealna niż rozbujana, przechodząca z przesadnej dbałości o to co jemy w zupełny brak kontroli. Aby utrzymać taką zrównoważoną dietę nie potrzebujemy zbytniej wiedzy lekarskiej. Wystarczy, że będziemy kierowali się zdrowym rozsądkiem.
Jeżeli mamy wątpliwości co do tego jak dieta ma wyglądać możemy skonsultować się z lekarzem, który dostosuje żywienie do naszych potrzeb.
DIETA NIESYSTEMATYCZNA Jeżeli chodzi o regularne uprawianie sportu to również jest to istotne. Zauważmy, że najgorsze są początki, pierwsze kilka tygodni treningów przynoszą największe zmęczenie i najmniej radości. Z czasem zmęczenia jest mniej. Jednak gdy po kilku miesiącach przerywamy treningi, znów nasz organizm się odzwyczaja od wysiłku. Więc żeby zacząć ponownie musimy przebrnąć przez okres trudności związanych z początkiem.
Na koniec warto dodać, że każde zmiany w diecie czy aktywności fizycznej mogą przynieść początkowo niekorzystne zmiany. Mogą mieć one różną formę, od strzelających kolan poprzez obolałe mięście skończywszy na nadmiernym apetycie. DIETA NIESYSTEMATYCZNA Jednak zwykle one mijają, pod warunkiem, że nasza dieta i aktywność fizyczna są dobrze zbilansowane.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.