Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy tryb życia > Dlaczego chorujemy?

Dlaczego chorujemy?

Pomimo rozwoju nowoczesnej medycyny nadal cierpimy z powodu bardzo wielu problemów zdrowotnych. Dlaczego chorujemy? Są to zazwyczaj tak zwane choroby cywilizacyjne, które spowodowane są głównie niezdrowym trybem życia.

Choroby na które najczęściej cierpimy spowodowane są kilkom czynnikami. Bardzo duży wpływ na nasze zdrowie mają różnego rodzaju nałogi i używki, takie jak papierosy i alkohol. Zgubny wpływ tych substancji na zdrowe został dowiedziony już dawno temu, nadal jednak nie potrafimy z nich całkowicie zrezygnować. Dlaczego chorujemy? Kolejną przyczyną naszych problemów zdrowotnych jest fatalny sposób odżywiania się. Nie tylko żywność pełna jest różnego rodzaju szkodliwych substancji, sami często wybieramy najmniej zdrowe produkty. Przetworzone, gotowe dania, po które sięgamy są tuczące i zawierają bardzo małe ilości witamin oraz minerałów. To właśnie przez nie tyjemy, jednocześnie nie dostarczając organizmowi bardzo wielu potrzebnych substancji.

Jak widać to czy będziemy zdrowi, zależy w bardzo dużym stopniu od nas samych i wyborów jakich dokonujemy na co dzień. Dlaczego chorujemy? Nie jesteśmy skazani na chorobę – dzięki właściwym decyzjom możemy zadbać o siebie i uchronić się przed nieprzyjemnymi problemami. Źródło: http://mojpodroznik.pl/

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.