Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Ruch i ćwiczenia fizyczne > DLACZEGO REGULARNY WYSIŁEK FIZYCZNY JEST WAŻNY?

DLACZEGO REGULARNY WYSIŁEK FIZYCZNY JEST WAŻNY?

Regularność we wszystkim ma ogromne znaczenie. DLACZEGO REGULARNY WYSIŁEK FIZYCZNY JEST WAŻNY? Jeżeli regularnie wstajemy rano to wczesna pora przestaje być nam straszną. Jeżeli regularnie się odżywiamy, bo oszczędzamy energię na trawieniu, a przeznaczamy ją  funkcje mózgu. Podobnie jest z wysiłkiem. Jeżeli raz pójdziemy pobiegać, na drugi dzień mogą nam odpadać nogi od zakwasów. Jednak nie jest to wina złego obuwia, tylko tego, że nasza wydolność jest bardzo marna. Coś z tym trzeba zrobić. Jedyny sposób to regularny sport pod różnymi postaciami.

Raz tenis raz rowerek raz bieganie. Bo wiadomą rzeczą jest, że jedno może się znudzić. Dlatego powinniśmy sobie urozmaicać pewne czynności. Jednego dnia pobiegamy z psem, innego pojedźmy nad rzekę na rowerze. Na weekend zróbmy mały turniej z przyjaciółmi i zobaczmy kto najlepiej gra w tenisa. Nawet nie zauważymy jaki postęp zrobimy. A to wszystko tylko dzięki rekreacyjnemu sportowi. DLACZEGO REGULARNY WYSIŁEK FIZYCZNY JEST WAŻNY? Bez żadnych wyczynów. Tylko to co robimy.

Nie musimy kupować drogiego sprzętu. Możemy wybrać się na spacer na pobliskie zbocze, albo zrobić sobie dzień bez komunikacji miejskiej. To wszystko w pewnym sensie będzie sportem. Może nie dosłownie, ale na pewno poprawi naszą kondycję. Kwestia tylko taka, żeby to robić regularnie, bo bez tego nie będzie szans na żaden pozytywny efekt.

Jakikolwiek sport uprawiamy musimy w nim zachować pewną systematyczność. Z czasem oczywiście zamiast kilometra zaczniemy biegać cztery, bo będziemy mogli zwiększyć obciążenie. DLACZEGO REGULARNY WYSIŁEK FIZYCZNY JEST WAŻNY? Jednak nie damy rady tego zrobić jak sport będzie w naszym życiu bardziej nieregularny niż nastrój u kobiety.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.