Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy tryb życia > Zdrowe odżywianie

GDY DOPADNIE CIĘ BÓL GŁOWY ?

Leczymy się często sami. Uważamy że wiemy co nam pomoże i że nie musimy kontaktować się z lekarzem. To jest nasz wielki błąd. Jednak jak już mamy tak robić to musimy myśleć rozsądnie. Niestety nasze myślenie zawodzi gdy boli nas głowa, faszerujemy się czymkolwiek byle by przestało. Często uzależniamy się od leków i połykamy je jak drażetki. One niszczą wątrobę i działają tak źle jak narkotyki. Przypominam więc. Ból się leczy, nie tuszuje. A teraz do rzeczy. Jak zabić ból głowy.

Tabletką. To chyba sposób najprostszy i najszybszy. Połykamy pigułę i po problemie. Niestety połykamy czasem kilka dziennie, albo zwiększamy dawkę leku. Wszystko przez to że myślimy że jak weźmiemy więcej to pomoże lepiej. To błędne myślenie. Sprawdźmy ulotkę. Większość środków przeciwbólowych może powodować bóle. Dlatego, że po złym użyciu organizm się buntuje.

Sex leczy migrenę. Panie to zdanie powinny przeczytać kilka razy. Migrenę leczy konkretnie nadmiar hormonów które się podczas zbliżenia wydzielają. Dlatego wymówka o bólu głowy nie powinna panów zniechęcać, bo przecież mogą już swoim damą łatwo i przyjemnie pomóc.

Czasem spacer i świeże powietrze działają lepiej niż środki chemiczne. Dlatego że ból głowy może byś spowodowany niedotlenieniem albo złą pracą serca. Wystarczy więc się przejść nawdychać tlenu postać w słonku i po bólu. Tu jednak nie zawsze to zadziała bo źródła bólu głowy mogą być różne.

Nie możemy takiego bólu głowy lekceważyć. Zwłaszcza jeżeli się powtarza. Może Ti być oznaka nowotworu albo udaru, albo ostrzeżenie przed wylewem. Idźmy do lekarza dla własnego dobra.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.