Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Choroby > Grzybica paznokci

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci to niezwykle nieprzyjemna infekcja. Grzybica paznokci Powoduje ona nie tylko ból, ale także dyskomfort psychiczny, ponieważ prowadzi do powstawania bardzo mało estetycznych zmian paznokci, co jest szczególnie dotkliwe w przypadku paznokci rąk.

Grzybica paznokci zaczyna się w niepozorny sposób, zazwyczaj od małej plamki. Paznokcie stopniowo ulegają dalszemu przebarwieniu, grubieją i pojawiają się na nich bruzdy. Grzybica paznokci W zaawansowanym stadium może dojść do odklejenia się paznokcia od naskórka i jego odpadnięcia. Grzybica paznokci leczona jest przy pomocy leków miejscowych, ogólnych oraz interwencji chirurgicznej, polegającej na usunięciu chorego paznokcia i dokładnym oczyszczeniu skóry, która się pod nim znajduje z grzyba.

Grzybica paznokci jest chorobą trudną do wyleczenia, która wiąże się często z nawrotami. Dlatego ważna jest odpowiednio wczesna pomoc lekarza, wybranie właściwej metody leczenia i jak najszybsze zwalczenie infekcji. Można także wypróbować różne domowe sposoby, na przykład moczenie paznokci w occie jabłkowym, nacieranie olejkiem z drzewa herbacianego lub olejkiem z oregano. Grzybica paznokci W przypadku stóp należy także dbać o noszenie przewiewnych skarpetek i butów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.