Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Dieta > Ile wody powinniśmy pić?

Ile wody powinniśmy pić?

Niedawno dużo słyszało się o tym jak ważna jest dla naszego zdrowia woda. Ile wody powinniśmy pić? Media natarczywie przekonywały nas, że prawidłowa dieta bez wypijania przynajmniej dwóch litrów wody dziennie jest praktycznie niemożliwa. Czy jest tak naprawdę?
Po pierwsze powinniśmy zdać sobie sprawę z faktu, że zapotrzebowanie każdego człowieka na wodę jest inne i zależy od bardzo wielu czynników, takich jak na przykład masa ciała i temperatura otoczenia. Kobieta o małej masie ciała, która pracuje w biurze, będzie potrzebowała o wiele miej wody niż ciężki mężczyzna, pracujący latem na budowie. Ile wody powinniśmy pić? Poza tym należy pamiętać, że wody dostarczamy organizmowi również z pożywieniem. Nie zatem żadnej konkretnej ilości wody, którą powinna zawierać dieta każdego człowieka.
Skąd zatem powinniśmy wiedzieć ile wody potrzebujemy? O tym poinformuje nas organizm. Jeśli nasza dieta jest zbyt uboga w płyny będziemy po prostu spragnieni i będziemy mieli ochotę, żeby się napić. Ile wody powinniśmy pić? Wmuszanie w siebie wody, kiedy nie mamy na to ochoty, nie ma najmniejszego sensu.

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.