Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy styl życia > JAK NIE PRZESADZIĆ Z DIETĄ?

JAK NIE PRZESADZIĆ Z DIETĄ?

Przesadzanie z dietą to dość popularne zjawisko. JAK NIE PRZESADZIĆ Z DIETĄ? Ma ono podłoże w tym że nauczyliśmy się nadrabiania zaległości w ciągu jednego dnia. Do egzaminów uczymy się przez noc. Braki w pracy nadrabiamy na ostatnią chwilę. Jeżeli gdzieś jedziemy to zwykle się spóźniamy, więc dociskamy pedał gazu. Wszystkie te sposoby nadrabiania przeplatają się ze sobą, bo mają wspólne kulturowe podłoże. Ponadto szkodzą naszemu zdrowiu, bo wytrącają z równowagi nasz organizm. Jednak skupmy się na przesadzonej diecie. Czym właściwie jest przesadzona dieta?

Większość z nas zapewne kojarzy sobie ją z przesadnym odchudzaniem. Odpowiedzmy sobie na pytanie. Ile znamy osób które odchudzają się bo wydaje się im że są otyłe? Każdy z nas wymieni co najmniej kilkoro takich fanatyków sylwetki a’la kartka papieru. Dieta ta prowadzi do zubożenia całego organizmu we wszystkie składniki odżywcze. JAK NIE PRZESADZIĆ Z DIETĄ? Oprócz resztek tłuszczu wypłukiwany jest wapń z kości  oraz wszelkie witaminy z komórek naszego ciała. Na dłuższą metę ponadto może prowadzić do anoreksji.

W drugą stronę też łatwo przesadzić. Zbyt szczegółowe odżywianie może prowadzić do nadwagi. Bo jeżeli w każdym posiłku stwierdzimy że zjemy troszkę więcej żeby na pewno nie brakło to szybko dojdziemy do stanu gdy nasz organizm ma nadmiar wszystkiego i nie potrafi tego na bieżąco wydalać.

Podane powyżej przykłady są skrajnościami rysującymi pewien problem. Jeżeli za bardzo schudniemy, będziemy chcieli szybko przybrać na wadze kilka kilogramów, tak samo będzie jak kilka dni przed urlopem postanowimy nic nie jeść żeby zmieścić się w ulubiony strój kąpielowy. JAK NIE PRZESADZIĆ Z DIETĄ? Ani pierwsze, ani drugie nie jest ani dobre ani zdrowe dla naszego ciała.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.