Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Ruch i ćwiczenia fizyczne > JAK SIĘ POZBYĆ ZIMOWYCH BOCZKÓW?

JAK SIĘ POZBYĆ ZIMOWYCH BOCZKÓW?

Idzie wiosna. To znaczy że nadchodzi czas szybkich diet, wychudzających specyfików. JAK SIĘ POZBYĆ ZIMOWYCH BOCZKÓW? Kawy w wersji slim i czekolad które nie tuczą. Z jednej strony to czas dla korporacji by opchnąć nam niemal wszystko ze znamieniem fit. Jednak druga strona jest taka, że po zimowym zastoju w końcu chce się nam wziąć za siebie. Teraz tylko potrzeba rozsądku i dobrego zaplanowania tego co chcemy zrzucić czy poprawić.

Policzmy sobie nasze BMI. Jest współczynnik masy ciała do wzrostu. On na początku będzie naszym wyznacznikiem od  czego zacząć. Jeżeli jest w normie to mamy szczęście, bo wystarczą regularne ćwiczenia aby się pozbyć tego co po zimie pozostało. Jeżeli jest zbyt wysoki, wtedy należy skonsultować się z lekarzem, aby pomógł nam wybrać optymalną dietę dla naszego organizmu.

Skupmy się jednak na boczkach. JAK SIĘ POZBYĆ ZIMOWYCH BOCZKÓW? Zwykle ich istnienie nie pociąga za sobą zawyżonego BMI. Więc wniosek jest prosty. Musimy ćwiczyć. Nie pomogą nam w tym żadne pasy wibrujące czy stymulujące mięśnie. Żeby się z nimi pożegnać musimy wytrenować partie mięśni właśnie w okolicy tych zbędnych kilku centymetrów tłuszczu. Jeżeli nagle odstawimy część jedzenia nie będziemy wstanie przewidzieć gdzie tego tłuszczu nam ubędzie. Bez ćwiczeń panie schudną z biustu a panom brzuchy mogą zostać tam gdzie były.

Na szybkie podsumowanie warto dodać, że nie powinniśmy podejmować drastycznych diet. One zwykle prowadzą do efektu jojo. Czyli na wiosnę coś uda się zrzucić. JAK SIĘ POZBYĆ ZIMOWYCH BOCZKÓW? Ale na lato to co straciliśmy może wrócić. A tego byśmy nie chcieli. Prawda?

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.