Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy tryb życia > Jak walczyć ze stresem

Jak walczyć ze stresem

Stres jest bardzo poważnym problemem w naszych czasach. Jak walczyć ze stresem Niestety żyjemy w nieustannym stanie napięcia. Jesteśmy zmuszeni do godzenia wielu różnych ról i funkcjonowanie w pośpiechu. Rzadko znajdujemy czas na odpowiedni odpoczynek.

Badania pokazują jednoznacznie, że najgorszy wpływ na nasze zdrowie ma długotrwały stres, który utrzymuje się na wysokim poziomie przez kilka dni. O ile stan krótkotrwałego napięcia jest czymś naturalnym dla naszego organizmu, to tyle przeciągający się stres może prowadzić do bardzo niekorzystnych zmian, przede wszystkim dotyczących naszego układu nerwowego oraz układu krążenia. Jak walczyć ze stresem Najczęstsze skutki chronicznego stresu to problemy z układem krążenia – nadciśnienie, zaburzenia pracy serca oraz problemy wynikające z przeciążenia układu nerwowego – depresja, nerwica i różnego rodzaju stany lękowe.

Jak zatem walczyć ze stresem? Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, żeby każdego dnia wygospodarować sobie przynajmniej kilka spokojnych chwil na odpoczynek. Tylko w ten sposób prawidłowo zadbamy o nasz organizm i pozwolimy na zregenerowanie sił. Jak walczyć ze stresem Doskonałym rozwiązaniem jest również ruch, który powoduje wytwarzanie dużej ilości endorfin.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.