Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Ruch i ćwiczenia fizyczne > JAK ZNALEŹĆ CZAS NA ZADBANIE O SWOJE ZDROWIE

JAK ZNALEŹĆ CZAS NA ZADBANIE O SWOJE ZDROWIE

Doskonale o tym wiemy, że ciężko jest w naszych czasach znaleźć choć odrobinę czasu dla siebie. To zjawisko ma kilka przyczyn. JAK ZNALEŹĆ CZAS NA ZADBANIE O SWOJE ZDROWIE Pierwszą jest na pewno to że jesteśmy zabiegani. Kolejną może być nasze lenistwo. Choć czasem jest tak, że nie marzymy o niczym innym jak tylko wreszcie położyć się do łóżka. Jednak każdy z nas teraz powinien zrewidować swój styl życia i odpowiedzieć na proste pytanie. Czy każdą chwilę wykorzystujemy dobrze?
Czasem jest tak, że mamy 15 minut do autobusu i zamiast się przespacerować w tym czasie to siedzimy przed laptopem i przeglądamy durne obrazki w sieci. Jasną sprawą jest, że czasem musimy popracować na komputerze. Ale czy pracą można nazwać przeglądanie demotów?
Pięć minut nas nie zbawi. JAK ZNALEŹĆ CZAS NA ZADBANIE O SWOJE ZDROWIE A pięć minut poświęcone na zwykłe rozciąganie może sprawić, że praca w której właśnie zrobiliśmy sobie przerwę milej nam upłynie, a może nawet skończy się szybciej. Niestety nie każdy potrafi przemóc się i wstać na chwilę z krzesła. Jednak właśnie takie kilka minut regularnie stosowane może dać nam naprawdę bardzo dużo.
Zamiast podjadać paluszki w pracy kupmy sobie liczi. Albo kupmy inny owoc. Suszone banany, albo winogrona. Skoro już podjadamy to róbmy to witaminami. Nawet solone orzeszki będą lepsze od paluszków. Teraz tylko trzeba je kupić i nie dać się złapać szefowi, że podjadamy nad klawiaturą.
Jaki jest wniosek z tego tekstu? Wystarczy kilka małych kroków by osiągnąć względnie duży sukces. Z czasem może będziemy wstanie poświęcić więcej czasu na aktywność fizyczną. JAK ZNALEŹĆ CZAS NA ZADBANIE O SWOJE ZDROWIE A dzięki temu skorzysta inna nasza aktywność, ta zawodowa oczywiście.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.