Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Ruch i ćwiczenia fizyczne > JEDZENIE TO NIE WSZYSTKO

JEDZENIE TO NIE WSZYSTKO

Zastanawialiście się może kiedyś dlaczego pewne osoba je prawie cały czas a mimo to wygląda na wychudzoną? JEDZENIE TO NIE WSZYSTKO A może sami macie problem z tym, że jecie niewiele a i tak przybieracie na wadze? Problem może tkwić w tym że do diety nie dokładacie żadnego innego działania. Oczywiście wcale tak być nie musi i zanim podejmiecie jakieś działanie musicie skonsultować się z lekarzem. Ale może właśnie brak ruchu powoduje, że nie czujecie się najlepiej.
Ruch to zdrowie. Każdy ma swoją granicę wytrzymałości i nie warto jej przekraczać, bo ze sportu należy czerpać przyjemność. Po wysiłku fizycznym nasz mózg zleca wydzielenie pewnej ilości endorfiny. To bardzo pożyteczny hormon. Zwany hormonem szczęścia. JEDZENIE TO NIE WSZYSTKO Właśnie między innymi dlatego po wysiłku mamy dobry nastrój. Nie boli nas głowa, a kontuzje poniesione podczas meczu wydają się być mniej groźne niż by się mogło wydawać.
Wysiłek także stymuluje nasz organizm. Lepiej wydzielamy toksyny układ krążenia się przeczyszcza, a serce ma okazję szybciej popracować. Płuca powiększają swą objętość przez co lepiej się dotleniamy, organizm zwiększa wydolność i czynności kiedyś męczące stają się przyjemne. Jedyną wadą są zakwasy, ale z czasem i one ustaną. Żeby osiągnąć taki efekt nie trzeba się katować. Wystarczy pół godziny dziennie pojeździć na rowerze. Zrobić przed snem, albo rano kilka ćwiczeń. Nasz organizm będzie na pewno nam wdzięczny.
Natura stworzyła nas do ruchu. Nasze ciała są tak skonstruowane, że siedzący tryb życia im nie sprzyja. JEDZENIE TO NIE WSZYSTKO Więc nie walczmy ze Stworzycielem i poruszajmy się od czasu do czasu. Tak dla samych siebie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.