Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowe odżywianie > JEDZENIE TYPU FAST FOOD

JEDZENIE TYPU FAST FOOD

Pośpiech, brak czasu i ciągły stres. JEDZENIE TYPU FAST FOOD To chyba najczęściej wymieniane czynniki, które niszczą nasze zdrowie. Przyniosła je cywilizacja, co gorsza sami się na to zgodziliśmy, bo bez większego sprzeciwu dajemy się wkręcać w te tryby. Co jednak dodatkowo niosą te wszystkie czynniki? Powodują, że jemy szybko i bez namysłu. A że szybkie jedzenie dostajemy w fast foodach to tam się żywimy. Jednak czy ktoś z nas zastanawiał się kiedyś jakie skutki przynosi takie żywienie?
Po pierwsze pakujemy do siebie tysiące pustych kalorii. Pożywienie w takich restauracjach ma zazwyczaj dużą zawartość tłuszczu. Dodatkowo ten tłuszcz jest twardym orzechem do zgryzienia dla naszego układu trawiennego. JEDZENIE TYPU FAST FOOD Więc czasem powoduje problemy z żołądkiem
Chemia w kanapkach. Chodzi tu głównie o związki mające spulchnić pożywienie, nadać mu kolor, odpowiedni smak czy zapach. Tańsze jest bowiem wykorzystanie chemii niż składników naturalnych. Ta chemia zawarta w jedzeniu dodatkowo dereguluje nasz organizm i jego gospodarkę.
Niektórzy powiadają że jedzenie z fastfoodów uzależnia. Ile w tym prawdy ciężko powiedzieć. Ale wystarczy spojrzeć na ludzi którzy nie mogą się oprzeć dużemu burgerowi z frytkami i colą.
Wszystko to wymienione powyżej na dłuższą metę niszczy nasz organizm który nie jest przygotowany na tak dużą ilość środków chemicznych tłuszczów i pustych kalorii. JEDZENIE TYPU FAST FOOD Warto więc zadbać o to, aby nasza dieta była bardziej urozmaicona i nie ograniczała się tylko do hamburgera czy frytek.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.