Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy tryb życia > Jak dbać o zdrowie na co dzień?

LETNI SPOSÓB NA WYSIŁEK FIZYCZNY

Co prawda wiosna się jeszcze na dobre nie rozpoczęła, bo w górach ciągle mamy sporo śniegu. To jednak na nizinach już dawno czuć zapach tej zielonej pory roku. Wszystko co żyje obudziło się do życia. Studenci robią pierwsze grille, a panie powoli myślą nad uzupełnieniem szafy. Jednak uzupełnienie szafy to nie wszystko. Trze też zabrać się za własne samopoczucie i za własny zdrowy wygląd. Jak to zrobić? Wystarczy trochę wysiłku fizycznego i wszystko wokół może stać się prostsze i piękniejsze.

Co dla panów może stać się prostsze i piękniejsze? I Dzięki czemu? Odpowiedź jest prosta, panowie powinny czym prędzej odwiedzić siłownie, albo zadzwonić do dawnych znajomych i zorganizować jakiś mecz piłki nożnej. Po takim meczu oczywiście można sobie pozwolić na zasłużone piwo, jednak z umiarem. Pamiętajmy mięsień piwny nie jest naszym priorytetem. Jednak taki sport szybko poprawi nam kondycję i ogólną sprawność, a to się przyda przy trzepaniu dywanów.

Panie natomiast wybiorą się zapewne na aerobik. Dla nich brutalna piłka nożna nie jest najlepszym wyjściem. Co najwyżej chętnie pograły by w siatkówkę. Taki sport również ogólnie rozwija ciało i poprawia kondycję. A ona może się przydać w nocy, w łóżku małżeńskim.

Jak widać sport może mieć różne wymiary. Każdy uprawiany z rozsądkiem przyniesie wymierne korzyści bez względu na płeć czy wiek. Wszystko trzeba dostosować do siebie, ale poprzeczki nie można zawiesić zbyt nisko, ani zbyt wysoko. Idealną wysokością będzie połączenie radości i zmęczenia, wtedy wiemy, że jest wszystko w porządku.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.