Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Ruch i ćwiczenia fizyczne > O TYM, JAK BIEGANIE WPŁYWA NA NASZ ORGANIZM

O TYM, JAK BIEGANIE WPŁYWA NA NASZ ORGANIZM

Wielu z nas ciężko pracuje nad własną figurą. Szczególnie gdy zbliża się wiosna. O TYM, JAK BIEGANIE WPŁYWA NA NASZ ORGANIZM Większość z nas decyduje się na uprawianie jakiegoś sportu. Wszystko dlatego żeby połączyć przyjemne z pożytecznym. Jednak niewielu z nas wie jaki wpływ na nasz organizm ma sport. Nawet nie ten uprawiany zawodowo tylko ten w całości amatorski. Skupmy się na bieganiu. Posłuży nam ono jako przykład.
Bieganie jak każdy sport obciąża w pewien sposób nasz organizm. Z jednej strony stymuluje go, z drugiej jednak powoduje w nim negatywne efekty. Jednak Minusy SA widoczne tylko wtedy gdy sport uprawiamy nierozsądnie nieregularnie, albo nieproporcjonalnie do naszych możliwości organizmu.
Do ewidentnych korzyści biegania możemy zaliczyć poprawę samopoczucia połączoną ze wzrostem wydolności. Samopoczucie poprawiane jest dzięki dużej ilości endorfin, które są wydzielane podczas i po wysiłku. O TYM, JAK BIEGANIE WPŁYWA NA NASZ ORGANIZM Endorfiny to nic innego jak hormony szczęścia. Wydolność idzie w górę dzięki wzmożonej pracy serca i powiększaniu się objętości płuc. Z pozoru same zdrowie. Co jednak jak przedobrzymy?
Przedobrzyć przy bieganiu nie jest trudno. Wystarczy, że postawimy sobie zbyt ambitne cele i będziemy chcieli koniecznie i za wszelką cenę je wypełnić wtedy po pewnym czasie nasz organizm może się zbuntować. Mogą się pojawić bule pleców i stawów. Stopy mogą nas niemiłosiernie boleć zaraz po przebudzeniu. Nie będę już wspominać o zakwasach, które przy nadmiernym wysiłku na pewno się pojawią. Nadmierny trening zabierze na pewno też radość z uprawiania tego sportu. O TYM, JAK BIEGANIE WPŁYWA NA NASZ ORGANIZM W takim momencie nie będzie to już wiosenne zadbanie o linię tylko regularna męczarnia fundowana nam przez nasze wygórowane ambicje.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.