Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Choroby > Otyłość

Otyłość

Otyłość to bardzo powszechna choroba, która dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Otyłość Skutki otyłości dla zdrowia są bardzo poważne. Osoby o zbyt dużej masie ciała żyją zdecydowanie krócej, cierpią z powodu chorób układu krążenia, cukrzycy oraz bardzo wielu innych zaburzeń, które wynikają z otyłości lub są z nią powiązane.

Otyłość może mieć wiele różnych przyczyn. Otyłość Należą do nich na przykład zaburzenia metabolizmu o podłożu genetycznym, przyjmowanie różnych leków, różne problemy psychiczne, takie jak depresja oraz złe nawyki żywieniowe. Na nadmierny wzrost masy ciała ma wpływ jedzenie dużych ilości wysoko przetworzonej żywności, która zawiera bardzo dużo prostych cukrów.

Niestety nie ma jednego skutecznego sposobu leczenia otyłości. W wyjątkowo trudnych przypadkach przeprowadza się zabiegi zmniejszenia żołądka, jest to jednak skomplikowana procedura medyczna, które wiąże się z ryzykiem wystąpienia różnych powikłań. Otyłość Dlatego otyłości lepiej zapobiegać niż ją leczyć.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.