Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowie > Papierosy a zdrowie

Papierosy a zdrowie

Palenie jest nadal bardzo popularnym nałogiem. Papierosy a zdrowie Chociaż bardzo wiele wiadomo o szalenie szkodliwym wpływie jaki mają papierosy na nasze zdrowe, wielu młodych ludzi sięga po tę używkę.

Dym papierosowy zawiera bardzo wiele różnych wyjątkowo szkodliwych substancji, które mają destrukcyjny wpływ na nasze zdrowie. Jak wykazują badania średnia długość życia nałogowych palaczy może być nawet dwadzieścia lat krótsza. Papierosy a zdrowie Są oni obarczeni znacznie większym ryzykiem zapadnięcia na raka płuc lub gardła, a także inne choroby. Dym papierosowy zawiera bardzo wiele substancji rakotwórczych oraz innych, które osadzają się w płucach i stopniowo je niszczą. Palenie ma także zły wpływ na płodność oraz przyspiesza procesy starzenia się.

Jeśli zastanowimy się nad bardzo negatywnym wpływem jaki ma palenie na nasze zdrowie, wydaje się oczywiste, że jest to nałóg którego powinniśmy unikać za wszelką cenę. Papierosy a zdrowie Niestety nikotyna jest substancją, która silnie uzależnia, dlatego jeśli zaczniemy palić, możemy mieć poważne problemy z  rzuceniem papierosów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.