Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Dbam o zdrowie > PROBLEM Z ALERGIAMI

PROBLEM Z ALERGIAMI

Wiosna to czas ożywania przyrody. PROBLEM Z ALERGIAMI Kwiaty zaczynają kwitnąć. Ptaki śpiewają pełną parą. Na łąkach oprócz zielonej trawy widać gdzieniegdzie kolorowe pąki. Ten krótki opis z jednej strony piękny dla pewnej grupy ludzi może być nawet przerażający. O kim mowa? Nie są to bynajmniej ludzie którzy na widok kwiatów uciekają. Chodzi tu o alergików, którzy przez kontakt z pyłkiem kwiatowym mogą nawet umrzeć. Jak widać problem alergii nie jest błachy. Bo nie wiąże się tylko z kichaniem i łzawieniem z oczu, a i to na dłuższą metę jest nieznośne.
W Polsce na szczęście coraz lepiej wykrywana jest alergia. Jeszcze piętnaście lat temu wiele małych dzieci było leczone na przewlekłe zapalenie płuc czy oskrzeli, bo nie było wystarczającej świadomości wśród lekarzy w czym tkwi problem.
Teraz alergik może wesprzeć się wieloma środkami farmaceutycznymi. PROBLEM Z ALERGIAMI Począwszy od inhalatorów różnej maści poprzez tabletki skończywszy na sprayach do nosa i kroplach do oczu. Wszystkie te środki działają doraźne ale są bardzo skuteczne. Ich wadą jest to że nie leczą alergii lecz jej obiawy. Jednak nauka idzie naprzód i można już skuteczniej walczyć a alergią.
Walka z alergią toczy się za pomocą igły i strzykawki. Jest to seria wielu zastrzyków mających przyzwyczaić organizm do alergenów. Z czasem organizm przestaje reagować na określone pyłki. Dzięki czemu z oczu nie płyną nam łzy a katar sienny odchodzi w niepamięć.
Choć alergia nie wymaga odczulania to zastosowanie go bardzo ułatwia życie. PROBLEM Z ALERGIAMI Kto jest alergikiem ten wie ile dałby za to by móc spokojnie się przespacerować na wiosnę bez obawy że za chwile zacznie kichać i płakać.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.