Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowie > Zdrowie psychiczne

PROBLEM Z ALERGIAMI

Wiosna to czas ożywania przyrody. Kwiaty zaczynają kwitnąć. Ptaki śpiewają pełną parą. Na łąkach oprócz zielonej trawy widać gdzieniegdzie kolorowe pąki. Ten krótki opis z jednej strony piękny dla pewnej grupy ludzi może być nawet przerażający. O kim mowa? Nie są to bynajmniej ludzie którzy na widok kwiatów uciekają. Chodzi tu o alergików, którzy przez kontakt z pyłkiem kwiatowym mogą nawet umrzeć. Jak widać problem alergii nie jest błachy. Bo nie wiąże się tylko z kichaniem i łzawieniem z oczu, a i to na dłuższą metę jest nieznośne.
W Polsce na szczęście coraz lepiej wykrywana jest alergia. Jeszcze piętnaście lat temu wiele małych dzieci było leczone na przewlekłe zapalenie płuc czy oskrzeli, bo nie było wystarczającej świadomości wśród lekarzy w czym tkwi problem.
Teraz alergik może wesprzeć się wieloma środkami farmaceutycznymi. Począwszy od inhalatorów różnej maści poprzez tabletki skończywszy na sprayach do nosa i kroplach do oczu. Wszystkie te środki działają doraźne ale są bardzo skuteczne. Ich wadą jest to że nie leczą alergii lecz jej obiawy. Jednak nauka idzie naprzód i można już skuteczniej walczyć a alergią.
Walka z alergią toczy się za pomocą igły i strzykawki. Jest to seria wielu zastrzyków mających przyzwyczaić organizm do alergenów. Z czasem organizm przestaje reagować na określone pyłki. Dzięki czemu z oczu nie płyną nam łzy a katar sienny odchodzi w niepamięć.
Choć alergia nie wymaga odczulania to zastosowanie go bardzo ułatwia życie. Kto jest alergikiem ten wie ile dałby za to by móc spokojnie się przespacerować na wiosnę bez obawy że za chwile zacznie kichać i płakać.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.