Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Sport > Przyjemny wysiłek

Przyjemny wysiłek

Niestety wielu osobom wysiłek fizyczny w postaci różnego rodzaju ćwiczeń nie kojarzy się zbyt dobrze. Przyjemny wysiłek Zazwyczaj nieprzyjemne skojarzenie, które mamy z tego typu zajęciami, sięgają aż do wspomnień ze szkolnych lekcji wychowania fizycznego.

Sport jednak nie zawsze musi być nieprzyjemnym zajęciem. Warto zdawać sobie sprawę, że nasze złe wrażenia związane z intensywnym wysiłkiem fizycznym, wynikają zazwyczaj z faktu, że mamy raczej kiepską kondycję, która powoduje takie skutki uboczne jak zadyszka, ból mięśni, czy zakwasy po treningu. Przyjemny wysiłek Nic więc zatem dziwnego, że sport wydaje nam się mało kuszącym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Dlatego warto jednak zainwestować trochę wysiłku w systematyczne poprawianie kondycji naszego organizmu.

Jeśli na początku zbyt wysoko zawiesimy sobie poprzeczkę, ćwiczenia będą wydawały się prawdziwą torturą. Dlatego należy systematycznie i powoli zwiększać ilość i intensywność wysiłku fizycznego, do którego zmuszamy nasz organizm. Przyjemny wysiłek Jeśli zrobimy to w taki sposób powoli sport stanie się prawdziwą przyjemnością, którą szczerze polubimy i nie będziemy mogli wyobrazić sobie bez niej naszego życia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.