Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowie > Prosty sposób na zdrowie

ROWER I ROLKI SPOSOBEM NA AKTYWNĄ WIOSNĘ

Z czym kojarzy się wam wiosna? Na pewno z kwitnąca roślinnością, zieloną trawą i z zakochanymi. Wielu z nas wiosnę utożsamia z aktywnością fizyczną i sportem. Inni wiosnę widzą tylko w kalendarzu na laptopie. Jednak tymi ostatnimi nie będziemy się zajmować. Skupmy się tylko na tych aktywnych fanatykach wiosny.  Jak mogą sobie urozmaicić tą porę roku? Wielu z nich kupuje rolki albo inwestuje w rower. Bo to doskonały pomysł na aktywnie spędzony czas.

Dlaczego akurat te przyrządy do sportu są tak popularne na wiosnę? Bo z jednej strony nie wymagają dużego wysiłku z drugiej zaś ich budowa pozwala na dość szybkie przemieszczanie się po  mieście. Dzięki nim można pozwiedzać, albo na jakiś czas zrezygnować całkowicie z transportu miejskiego. Jednak to nie wszystkie atuty rolek i roweru.

Rolki kształtują pośladki i mięśnie nóg. Sam wygląd kobiety jadącej na rolkach mówi tu sam za siebie. Ponadto jest to bardzo przyjemne spędzanie czasu, bo przy okazji można wyjść z psem na spacer, albo pchać przed sobą wózek z dzieckiem.

Rower to tradycja która się nigdy nie znudzi. Rowerem możemy pojechać nad rzekę albo na mecz. Na rower zmieszczą się zakupy, a w siodełku możemy zabrać pociechę na małą wycieczkę. Ponadto rower dzięki swoim pięciu punktom podparcia ciała odpręża organizm pozwalając tym samym na równomierny rozwój mięśni i sylwetki.

Do rolek i roweru została jeszcze jedna rzecz do powiedzenia. Warto kupić kask. Nawet jak uważamy się za wirtuozów tych dyscyplin. Ten kask może uratować życie. Więc nie warto go ryzykować dla kilkudziesięciu złotych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.