Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy styl życia > ROZSĄDEK PRZY DIETACH

ROZSĄDEK PRZY DIETACH

Tak jakoś teraz bywa że nie potrafimy na nic cierpliwie czekać. ROZSĄDEK PRZY DIETACH Cóż poradzić to taki globalny syndrom naszych czasów. To zjawisko doczekało się nawet swojej nazwy. W świecie nauki mówi się o niej makdonaldyzacja społeczeństwa. Ta nazwa ponadto bardzo odpowiada mi do tematu tego tekstu. Bo będziemy dziś roztrząsać to jak zachować rozsądek przy dietach. Bo nie każde cięcie może okazać się pożyteczne.
Pierwszą rzeczą o jakiej powinniśmy pamiętać jest to, że w każdym posiłku, nawet tym kalorycznym z fastfood-u znajdują się pewne istotne elementy diety. Chodzi tu o witaminy, minerały sole mineralne i inne tego typu składniki. Rezygnując z czegoś musimy pamiętać więc, że nas organizm będzie od na żądał uzupełnienia tego w innej formie. Przykładowo, rezygnując z czekolady, która kiedyś jedliśmy w dużych ilościach musimy uzupełnić dietę o magnez. ROZSĄDEK PRZY DIETACH Najlepiej, żeby był w postaci naturalnej. Nie tabletkowej.
Kolejną ważną rzeczą są nagłe diety. One w bardzo szybki sposób wyszczuplają naszą sylwetkę. Mają jednak jedną wadę. Dość znaczącą. Przy nagłym odstawieniu dużej ilości posiłków możemy zderegulować nasz metabolizm, który przyzwyczaił się do innego trybu życia. Dlatego musimy pamiętać, że wszelkie diety muszą być przemyślane i rozkładane w czasie. Co więcej musimy je stosować pod opieką lekarza.
Na koniec warto dodać, że nagłe diety częściej powodują efekt jo-jo. Tu akurat problem siedzi w nas, bo jak już uda się nam zrzucić te sześć czy siedem kilo, to nagle uznajemy, że zasłużyliśmy na małe co nie co. ROZSĄDEK PRZY DIETACH Efekt tego taki, że błyskawicznie wracamy do starej wagi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.