Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy tryb życia > Sen

Sen

Odpoczynek ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Sen Pozwala nam odzyskać siły po ciężkim, stresującym dniu. W czasie snu w naszym organizmie zachodzą niezwykle ważne procesy, które umożliwiają mu prawidłowe funkcjonowanie.

Badania dowodzą, że osoby które przeznaczają na sen właściwą ilość godzin żyją dłużej, są mniej zestresowane, rzadziej zapadają na różne choroby cywilizacyjne. Warto zatem tak zaplanować sobie czas, żeby móc każdego dnia poświęcić odpowiednią ilość godzin. Sen Dzięki temu nie tylko będziemy bardziej wypoczęci następnego dnia, ale także zachowamy dłużej dobre zdrowie i zmniejszymy ryzyko zachorowania na różne nieprzyjemne schorzenia. Odpowiedni odpoczynek pozwala także utrzymać prawidłową masę ciała – jak pokazują badania osoby niewyspane mają tendencję do tego żeby jeść więcej i przybierać na wadze.

Sen jest niezwykle ważnym elementem naszego życia i powinniśmy zawsze znaleźć czas na przespanie kilku godzin. Sen Także krótkie drzemki w ciągu dnia mają bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie i zdolność koncentracji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.