Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Ruch i ćwiczenia fizyczne > SPORT REKREACYJNY

SPORT REKREACYJNY

Większość z nas na wiosnę panicznie chce zrzucić zbędne kilogramy. SPORT REKREACYJNY Czasem jest to działanie, które walczy z prawdziwym i realnym wrogiem. Często jednak kobiety widzą coś czego nie ma  i walczą nie z tłuszczem tylko ze skórą. Nie o tym jednak dziś będziemy pisać. Skupmy się na sporcie rekreacyjnym, który nie koniecznie ma prowadzić do zwalczenia kilogramów, takim sportem mamy się cieszyć i jaki on będzie zależy tylko od nas. Oczywiście na nieregularne uprawianie sportu nikogo nie namawiam, jednak intensywność, postać i forma może pozostać  w naszej gestii. Bo jak sama nazwa mówi, sport ten ma być rekreacją a nie przygotowaniem do maratonu, choć do takiego przygotowania może zaprowadzić.

Do sportów rekreacyjnych zaliczymy przede wszystkim spacerowanie, jazdę na rowerze czy pływanie. Chodzi tu głównie o niewymagające zbytniego wysiłku formy aktywnego wypoczynku. SPORT REKREACYJNY Już intuicyjnie widzimy że niemal każdy może sobie pozwolić na takie uprawianie sportu.  Bo nie wymagają one ani zbytniego przygotowania kondycyjnego ani sprzętowego ani też teoretycznego.

Rekreacyjnie można grać w piłkę, tenisa czy hokej na lodzie. Są to jednak sporty drużynowe. Więc raz potrzebujemy boiska dwa ludzi trzy chociaż podstawowego wyposażenia i zdolności pozwalających cieszyć się grą. Nie zmienia faktu, że wielu z nas będzie preferować taką rekreację, od biegania.

Rekreacyjnie można tez łowić ryby, albo chodzić na grzyby. Możemy wybrać się w góry, albo spędzić cały dzień na pieszym zwiedzaniu miasta. SPORT REKREACYJNY To też są pewne formy rekreacji. Musimy ją dopasować do własnych upodobań, opcji jest wiele więc coś na pewno znajdziemy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.