Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy styl życia > STOSOWANIE UŻYWEK

STOSOWANIE UŻYWEK

Człowiek, przez całe swoje życie nie zdaje sobie sprawy, jak niektóre produkty wpływają na jego funkcjonowanie, oraz ile tych produktów tak naprawdę uzależnia. STOSOWANIE UŻYWEK Mowa tutaj nie tylko o różnego rodzaju używkach takich jak kawa, papierosy czy alkohol, ale również o podstawowych produktach żywnościowych, bez których często obejść się nie można. Jednak skupmy się na tych fundamentalnych używkach. Jak one właściwie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu, oraz czy pomagają w utrzymaniu zdrowego trybu życia?

Wszystko jest dla ludzi, ale powinno się wszystko stosować w odpowiedniej ilości. Do tego dochodzi fakt, że uzależnienie może mieć przykre konsekwencje. STOSOWANIE UŻYWEK Warto więc wcześniej pomyśleć, zanim zacznie się intensywnie palić, czy coraz częściej popijać piwko czy wódkę.

Papierosy są szkodliwe same w sobie. I tak naprawdę wcale nie uspokajają stresu, jak to niektórzy mają w zwyczaju powtarzać. Zawierają one najwyższe stężenie toksyn wśród różnego rodzaju używek i skazują tak naprawdę na powolną śmierć. Bo mimo że nie działają natychmiast, to jednak ich szkodliwy charakter ujawnia się dopiero po jakimś czasie. Warto więc pozbyć się nałogu palenia w trosce o swoje zdrowie.

Alkohol źle wpływa na wszelkie procesy jakie zachodzą w naszym mózgu. Zostało udowodnione, że przez alkohol obumierają szare komórki. Spowalnia się zatem funkcjonalność naszego organicznego komputera w głowie i w ten sposób myślimy wolniej, jesteśmy spowolnieni, mamy zaburzenia różnych zmysłów: wzroku, smaku czy powonienia. Wszystko to za sprawą nadmiernej ilości alkoholu. STOSOWANIE UŻYWEK Dlatego też, zanim wypijemy kieliszek wódki, postanowić sobie, że będzie on naszym ostatnim i już więcej nie próbować.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.