Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy styl życia > WPŁYW KOMPUTERA NA NASZE ZDROWIE

Suplementy diety

Różnego rodzaju suplementy diety cieszą się rosnącą popularnością. Coraz więcej osób sięga po witaminy, minerały i inne cenne substancje zamknięte w tabletkach i kapsułkach. Można sobie zatem zadać pytanie, czy suplementy diety rzeczywiście są skuteczne i czy naprawdę warto wydawać na nie pieniądze?

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że badania naukowe jednoznacznie potwierdzają pozytywny wpływ, jaki mają na zdrowie substancje zawarte w suplementach diety. Jednocześnie zdecydowana większość z nas nie dostarcza ich w wystarczających ilościach wraz z pożywieniem. Dlatego inne źródła cennych substancji są praktycznie konieczne. Bardzo dużo kontrowersji w przypadku suplementów diety budzi fakt, że rzeczywiście wchłaniają się one w odpowiedni sposób w naszym przewodzie pokarmowych. W tej kwestii bardzo wiele zależy od jakości samych suplementów.

Jeśli zastanawiamy się nad zażywaniem suplementów, powinniśmy wziąć pod uwagę, że koszt zakupu witamin nie jest duży, a ich potencjalny korzystny wpływ na nasz organizm jest po prostu ogromny. Dlatego właśnie nie powinniśmy zbyt pochopnie odrzucać suplementów. Są one zdecydowanie warte wypróbowania oraz przetestowania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.