Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Dbam o zdrowie > SZKODLIWE DLA ZDROWIA

SZKODLIWE DLA ZDROWIA

Jemy teraz niemal wszystko. SZKODLIWE DLA ZDROWIA Co więcej jemy byle gdzie i byle jak. Nie zastanawiamy się czy coś jest zdrowe, pełnowartościowe i czy ma dla naszego organizmu dobry wpływ. Wszystko to przez życie w ciągłym pośpiechu i gonitwie. Z pośpiechem i gonitwą nie jesteśmy wstanie wygrać. Jednak nasza dieta im towarzysząca powinna być znacznie lepsza. Jak w takim razie poprawić naszą dietę na licznych wyjazdach? Najpierw musimy poznać czym jest to złe jedzenie. Wtedy zamienimy je na lepsze.

Najgorszą rzeczą jaką możemy jeść na wyjazdach są fastfudowe potrawy. Począwszy na frytkach poprzez rozmaite burgery skończywszy na napojach i słodkich szejkach. SZKODLIWE DLA ZDROWIA Jedząc takie posiłki od razu zobaczymy jak nasz organizm walczy z tym pokarmem i ile mu to sprawia trudności. Ponadto są to puste kalorie i nie ma w nich zbyt wielu wartości odżywczych.

Złem są także zupki chińskie. Wszelkiego rodzaju ekspresowe makarony i przyprawy. Zauważmy, że te zupki nie psują się tygodniami i miesiącami. Jedząc je pochłaniamy także te konserwanty, które się odkładają w naszych komórkach. SZKODLIWE DLA ZDROWIA Ponadto zapychają one nasz żołądek i nie pozwalają na zdrowy posiłek.

W drodze jemy także chipsy, słodycze, paluszki i inne popularne i dostępne zakąski. Czasem nie mamy możliwości zjedzenia dobrego posiłku. Musimy jednak dążyć do tego żeby jeść regularnie i zdrowo.

Musimy starać się uzupełniać złą dietę owocami i zastępować nimi przekąski. Ponadto warto przemyśleć nasze posiłki i zaplanować sobie naszą podróż tak, żeby mieć czas na dobry obiad i spokojną kolację.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.