Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowe odżywianie > UZUPEŁNIANIE PODSTAWOWYCH WARTOŚCI ODŻYWCZYCH

UZUPEŁNIANIE PODSTAWOWYCH WARTOŚCI ODŻYWCZYCH

Nasza dieta często jest uboga w pewne wartości odżywcze. UZUPEŁNIANIE PODSTAWOWYCH WARTOŚCI ODŻYWCZYCH Czasem nawet nie zdajmy sobie nawet z tego sprawy. Jednak braki witamin, minerałów czy innych składników diety mogą negatywnie wpływać na naszą wydolność, zdolność myślenia czy chęci do pracy. Więc jeśli czujemy przewlekłe zmęczenie, albo wydaje się nam, że jakoś się nam gorzej myśli to może być skutek braków w diecie. Co w takim razie musimy z tym zrobić? Odpowiedź jest prosta jak budowa cepa. Musimy je uzupełnić.

Najlepiej jest gdy uzupełniamy je w sposób naturalny wykorzystując wszystko to co dała nam natura. Czyli najzwyczajniej dokładamy do naszej diety kilka owoców w ciągu dnia, sałatkę warzywną, jajka czy inne produkty spożywcze w których znajdują się najpotrzebniejsze mikroskładniki diety. UZUPEŁNIANIE PODSTAWOWYCH WARTOŚCI ODŻYWCZYCH Oczywiście takie działanie jest trochę grą w ciuciubabkę bo nigdy nie mamy pewności co do tego czego nam brakuje. Możemy jedynie z pomocą lekarza i za pośrednictwem szczegółowych badań stwierdzić w czym są nasze braki.

Dietę można uzupełnić także suplementami diety. Jest to forma dużo prostsza od uzupełniania jej warzwami czy owocami. Jemy w zasadzie to samo z tym, że do posiłku dokładamy małą kapsułkę w której jest wszystko to co niezbędne. Od witamin poprzez sole mineralne i inne mikroelementy z których zbudowane jest nasze ciało.

Nie można uzupełniać diety bez braku kontaktu z lekarzem. Nadmiar niektórych składników może spowodować niebezpieczne dla zdrowa skutki. UZUPEŁNIANIE PODSTAWOWYCH WARTOŚCI ODŻYWCZYCH Ponadto organizm może długi czas odczuwać takie przedobrzenie. Więc pamiętajmy. Uzupełniając dietę nie przesadźmy z dobrymi chęciami.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.