Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowie > Witaminy

Witaminy

Bez witamin organizm nie jest w stanie działać prawidłowo. Witaminy Już niewielki brak witamin albo konkretnej witaminy daje objawy, które pozwalają stwierdzić, że coś jest nie tak i czas uzupełnić brakujący element. Do najbardziej charakterystycznych objawów należą te, związane z włosami, paznokciami, skórą.
Sucha skóra to często objaw niedoboru witaminy C, jak również witaminy A i E, chociaż pierwsza jest bardziej charakterystyczna. Powoduje, że zaburzony jest proces regeneracji naskórka, co skutkuje problemami z utrzymaniem go w dobrym stanie. Witaminy Szczególnie dotkliwy jest ten brak w obrębie warg, których kąciki pękają i pojawiają się nawet bolesne rany. W takich sytuacjach same kremy nie wystarczą i trzeba skupić się na dostarczeniu witamin w jedzeniu, np. z kapusty kiszonej, ogórków kiszonych, cytryny, zielonych warzyw, które zawierają wiele witaminy C
Podobnie dzieje się w przypadku innych witamin. Witaminy B są niezbędne dla układu krwionośnego oraz nerwowego. Witaminy Wspomagają koncentrację i pamięć, a jednocześnie wytwarzanie hemoglobiny. Z kolei witamina D dba o kości i ich prawidłowy rozwój.

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.