Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowie > Wpływ kawy na zdrowie

Wpływ kawy na zdrowie

Wpływ kawy na zdrowie ludzi, którzy piją ją systematycznie i w dużych ilościach to dosyć kontrowersyjny temat. Wpływ kawy na zdrowie Bez trudu możemy znaleźć artykuły, które zawierają sprzeczne informacje. Niektóre przekonują nas, że kawa jest niezdrowa, inne że sytuacja jest wręcz przeciwna i możemy ją pić, bez narażania naszego zdrowia na szwank.

Do wad kawy należy oczywiście fakt, że podnosi ona znacznie ciśnienie krwi, co stanowi bardzo duże niebezpieczeństwo dla zdrowia a nawet osób, które już cierpią z powodu nadciśnienia. Wpływ kawy na zdrowie Takie osoby zdecydowanie powinny unikać nadużywania kawy. Jako największa zaleta tej używki przywoływana jest duża zawartość przeciwutleniaczy. Oczywiście największym plusem kawy dla przeciętnych konsumentów jest jej pozytywny wpływ na nasze samopoczucie – kawa szczególnie dobrze wpływa na kondycję osób, które cierpią z powodu zbyt niskiego ciśnienia i są często senne oraz nie mogą dobudzić się rano. Kwa może również poprawiać zdolność koncentracji.

Wpływ kawy na zdrowie To czy będziemy codziennie sięgać po filiżankę kawy zależy oczywiście od naszego wyboru, warto jednak pamiętać, że jej wpływ na zdrowie jest raczej kontrowersyjny i nie do końca jasno określony.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.