Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy styl życia > WPŁYW KOMPUTERA NA NASZE ZDROWIE

WPŁYW KOMPUTERA NA NASZE ZDROWIE

Komputera, podobnie jak innych technicznych i innowacyjnych urządzeń, używa praktycznie każdy. WPŁYW KOMPUTERA NA NASZE ZDROWIE W dzisiejszym świecie tak naprawdę nie da się przeżyć bez komputera. Jednak tak naprawdę, mimo iż w swoim domu czy mieszkaniu posiada go każdy, to mimo to, nie mamy świadomości jakie szkodliwe konsekwencje niesie za sobą nadmierne użytkowanie tego urządzenia.

Po pierwsze: przesiadywanie przed monitorem komputera upośledza nas wzrok. O wiele wyższe ryzyko zachorowania na oczy, bądź nabycia jakiejś wady wzroku, spoczywa na barkach komputerowych zapaleńców, którzy przed komputerem spędzają większość swojego życia. WPŁYW KOMPUTERA NA NASZE ZDROWIE Warto więc albo zmniejszyć ilość czasu, jaki przeznaczamy na tę metalową skrzynkę, albo zaopatrzyć się w specjalne okulary ochronne, które poprzez szkła wykonane z antyrefleksu, będą świetnie blokować niepotrzebne dla naszych oczu, szkodliwe promienie.

Po drugie: postawa ciała. Nieustanne przesiadywanie przed komputerem sprawia, że psuje nam się nasz postawa ciała, oraz częściej cierpimy na różnego rodzaju choroby kręgosłupa. Wszystko przez to, że nie zwracamy uwagi na to, w jaki sposób siedzimy pracując na komputerze. Często są to pozycje, które ani trochę nie przyczynią się do ochrony naszego zdrowia, i do tego, aby na starość nie narzekać na ból w krzyżach.

Po trzecie: uzależnienie. Użytkowanie komputera również może prowadzić do dość konkretnego uzależnienia. WPŁYW KOMPUTERA NA NASZE ZDROWIE Każdy lubi spędzać wolny czas przed komputerem grając w gry, czy oglądając filmy, jednak może to wpłynąć niezbyt dobrze na naszą psychikę, bowiem w pewnym momencie nie będziemy mogli oprzeć się pokusie, by nie włączyć komputera.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.