Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy styl życia > WPŁYW KOSMETYKÓW NA NASZE CIAŁO

WPŁYW KOSMETYKÓW NA NASZE CIAŁO

Kobiety używają naprawdę sporo różnego rodzaju kosmetyków. WPŁYW KOSMETYKÓW NA NASZE CIAŁO A to balsam do ciała, a do perfum, a to fluid na twarz, tusz do rzęs, szminka, czy cienie do powiek. Z drugiej strony znów jakieś mazidło na twarz, a tutaj kremik do stóp. Wszystko to ma upiększać cało kobiety i sprawiać, że będzie ona czuła się wyśmienicie zdrowa, z pięknym, gładkim i pozbawionym defektów ciałem. Jednak i kosmetyko mogą niezbyt pozytywnie wpływać na funkcjonowanie naszego ciała. Co gorsza, mogą mieć one naprawdę wyniszczający wpływ na nasz organizm.

Jeśli chodzi o skutki zewnętrzne używania różnego rodzaju kosmetyków, to o nie, nie tak trudno. Bowiem wbrew pozorom, te upiększające kosmetyki, wpływają również na starzenie i obumieranie komórek naszej skóry, a co za tym idzie, staje się ona jakby mniej żywa. WPŁYW KOSMETYKÓW NA NASZE CIAŁO Blokowanie porów przez różnego rodzaju mazidła nakładane na twarz, zwyczajnie blokuje naszą skórę przed obronnym pozbywaniem się spod skóry różnego rodzaju toksyn, które nie znajdując żadnego ujścia, powodują liczne zmiany skórne w postaci różnego rodzaju wyprysków, krost czy blizn, albo nawet ran. Jeśli więc używamy kosmetyków na twarz, warto dopilnować, aby nie były one nałożone cały czas, bowiem nasza skóra ma potrzebę trochę odpocząć.

Druga sprawa to alergicy. Niektóre kosmetyki zawierają naprawdę sporo różnego rodzaju alergenów, które mogą powodować zmiany skórne. WPŁYW KOSMETYKÓW NA NASZE CIAŁO Dlatego, zanim zakupimy jakiś produkt, a mamy tendencję do alergicznego reagowania na niektóre składniki, to najlepiej wcześniej zastosować próbkę, albo po prostu zrezygnować z używania kosmetyku, na który potencjalnie jesteśmy uczuleni.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.