Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Sport > Zalety pływania

Zalety pływania

Pływanie jest jednym z najbardziej popularnych sportów. Zalety pływania Wiele osób pływa po prostu dla przyjemności, są też osoby, które uprawiają ten sport z innych powodów. Ten fakt nie może dziwić, ponieważ pływanie ma bardzo wiele różnych zalet.

Przede wszystkim pływanie jest dobrą zabawą i stanowi dla większości osób dużą przyjemność, jest to więc sport, który nie wymaga szczególnego zmuszania się do systematycznych ćwiczeń. Pływanie ma również doskonały wpływ na zdrowie, ponieważ zmusza cały organizm do wysiłku, dlatego świetnie poprawia kondycję. Zalety pływania Jest to również raczej bezpieczna dyscyplina sportu, zwłaszcza jeśli uprawiamy ją na basenach lub strzeżonych kąpieliskach. Ryzyko poważnych urazów w przypadku pływania jest raczej niewielkie, oczywiście jeśli robimy to z głową. Pływanie wpływa także bardzo dobrze na kręgosłup – wzmacnia mięśnie które go otaczają, chroni więc przed bólem i nieprawidłową postawą, a także pomaga zapobiegać niekorzystnym skutkom siedzącej pracy.

Jak widać pływanie jest świetnym sportem, który może uprawiać praktycznie każdy, także osoby, które cierpią z powodu kontuzji spowodowanych innym wysiłkiem fizycznym. Zalety pływania Można je także uprawiać przez cały rok na krytych pływalniach.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.