Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Choroby > Zawał serca

Zawał serca

Choroby układu krążenia to prawdziwa plaga naszych czasów. Zawał serca Na częste występowanie tego typu chorób bardzo duży wpływ ma przede wszystkim bardzo niezdrowy tryb życia, złe odżywianie się, nieprawidłowa masa ciała oraz stres.

Zawał serca jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci. Dotyka on zazwyczaj mężczyzn w średnim wieku i starszych. Zazwyczaj wiąże się z otyłością, ale może także wystąpić u osób szczupłych. Objawy zawału serca to ostry ból w klatce piersiowej. Zawał serca Pojawienie się objawów wymaga jak najszybszej pomocy lekarskiej.

Zawał serca jest bardzo niebezpieczny i w wielu przypadkach kończy się śmiercią. Dlatego należy przykładać bardzo dużą wagę do profilaktyki tej choroby. Polega ona oczywiście przede wszystkim na prowadzeniu zdrowego trybu życia. Warto również systematycznie sprawdzać poziom cholesterolu we krwi oraz mierzyć ciśnienie krwi. Zawał serca Podwyższone wyniki w przypadku tych dwóch czynników wskazują na duże ryzyko wystąpienie zawału serca, dlatego powinny być bardzo alarmujące i skłonić każdego do podjęcia zdecydowanych działań w celu ochrony zdrowia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.