Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy styl życia > ZBILANSOWANA DIETA

ZBILANSOWANA DIETA

Często popadamy w skrajności. ZBILANSOWANA DIETA Ciężko powiedzieć skąd to się bierze, ale jest przecież tak, że jak coś zaniedbamy to nagle staramy się to nadrobić zachowując się dokładnie odwrotnie niż poprzednio. Czasem faktycznie może to przynieść korzyści. Jednak z dietą jest jak z jazdą na autostradzie. Jak przejedziemy zjazd to nie możemy kilkaset metrów dalej opamiętać i zawrócić.
Naprawianie błędów w diecie musi być przemyślane i od początku do końca zaplanowane. Musimy dążyć do diety zbilansowanej. Ciężko jednak stwierdzić jak ta dieta ma wyglądać. Wszystko dlatego, że każdy ma inne zapotrzebowanie na kalorie i inne składniki diety. Jeden będzie uczulony na mleko inny pracuje ciężko fizycznie. Dlatego stworzenie takiej diety musimy konsultować z lekarzem.
ZBILANSOWANA DIETA W takiej diecie musimy jednak zawrzeć kilka podstawowych rzeczy. Po pierwsze muszą się tam znaleźć warzywa i owoce. Oczywiście nikt nie każe jeść nikomu surowej marchwi rano, a przed snem jeść buraków. Postać tych warzyw i owoców może być dowolna. Może to być sok, albo konfitury. Sałatka albo kiszona kapusta. Puree ziemniaczane albo szarlotka. Właściwie im większe urozmaicenie tym lepiej.
Dieta kojarzy się nam negatywnie. To należy zmieniać. Dieta to po prostu mądre żywienie. Jeżeli nawet lubimy zjeść coś niezdrowego to róbmy to tak żeby się tym nie obżerać. Bo logicznie patrząc paczka popcornu zjedzona na filmie i popita colą jeszcze nikomu nie zaszkodziła. We wszystkim należy zachować umiar. ZBILANSOWANA DIETA Właśnie w umiarze jest klucz do zbilansowanej diety.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.