Jesteś tutaj: zdrowytryb.pl > Zdrowy tryb życia > Zdrowie dziecka

Zdrowie dziecka

Niezdrowy tryb życia wynika przede wszystkim ze złych nawyków. Zdrowie dziecka Wiele z nich kształtuje się już w dzieciństwie. Dlatego rodzice są szczególnie odpowiedzialni za wyrabianie w swoich dzieciach dobrych przyzwyczajeń, które przełożą się później na ich zdrowie i długość życia.

Zdrowe nawyki, które wyrabiamy w dzieciach powinny dotyczyć przede wszystkim diety oraz ruchu. Oczywiście wymaganie od dziecka przestrzegania zasad zdrowego odżywiania jest trudne. Wokół jest mnóstwo pokus, którym dziecko nie potrafi się często oprzeć, często także widzi, że inne dzieci mogą jeść słodycze, będzie się więc czuło pokrzywdzone jeśli ich nie dostanie. Nie można więc wymagać od dziecka tyle samo co od osoby dorosłej, warto jednak pracować nad właściwymi przyzwyczajeniami, na przykład do jedzenia warzyw i owoców. Zdrowie dziecka Dobrze jest też dać dziecku pewną swobodę w wybieraniu tego, co będzie jadło. Zmuszanie go na przykład do jedzenia marchewki lub innego warzywa, którego akurat nie lubi, nie przyniesie pozytywnych efektów.

Rodzice ponoszą bardzo dużą odpowiedzialność za zdrowie swoich dzieci. Zdrowie dziecka Warto zdawać sobie z tego sprawę i pracować nad nawykami dziecka już od najmłodszych lat.

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.